tanie loty do Istambułu
TANIE LOTY DO ISTAMBUŁU
Bilety lotnicze do Istambuu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Istambuł

Stambuł lub inaczej Istambuł jest największym miastem Turcji. Dla Turcji to bardzo ważne miasto. Zarówno pod względem politycznym, jak i przemysłowym, produkcyjnym, gospodarczym, biznesowym, a także turystycznym. To jedno z największych miast na świecie. I da się to odczuć. Będąc w Stambule czuje się wielkość miasta, jego dynamikę, tempo rozwoju i toczące się całą dobę życie. Pozytywnie nastawiona do turystów natura mieszkańców, ich gościnność, otwartość i chęć dogodzenia gościom sprawiają, że czas, spędzany w Stambule należy zawsze do tych miło wspominanych.

Ciekawostką Stambułu jest to, że rozciąga się on na dwóch kontynentach – jako jedno z dwóch miast na świecie. Zajmuje częściowo Europę – na zachodzie miasta, częściowo Azję – część wschodnia.

Miasto leży nad Morzem Marmara i cieśniną Bosfor. Miasto podzielone jest nieoficjalnie na część biznesową i mieszkalną. W tej pierwszej znajduje się wiele renomowanych hoteli – których generalnie w Istambule nie brakuje. Tu także głównie toczy się nocne życie. W części mieszkalnej natomiast, jest znacznie spokojniej. Tu usytuowanych jest także część hoteli oraz domy mieszkańców.

Pogoda w Stambule nie jest tak łagodna, jak w innych rejonach Turcji. Najcieplejsze są tu miesiące letnie, ale i wtedy termometry nie osiągają temperatur, których nie dałoby się wytrzymać. Średnia temperatura w miesiącach letnich to ok. 27-29 stopni. Przeważającym wpływem klimatycznym jest klimat śródziemnomorski z odrobiną wpływów klimatu kontynentalnego. Zimą w Stambule pada śnieg, temperatury spadają wtedy do ok. 5-10 stopni. Warto jest więc tu wybrać się w trakcie lata, aby w pełni móc skorzystać ze wszystkich atrakcji, które kryją się w ogromnym mieście.

Stambuł(bilety lotnicze) swój wyjątkowy charakter zawdzięcza między innymi historii, którą dźwiga. Jej początki sięgają VII wieku p.n.e. Minione wieki odciskały się często niestety dramatycznymi wydarzeniami na mieście. Żadne tragedie jednak, nie były w stanie zniszczyć go bezpowrotnie. Każdorazowo, odbudowywane - wzrastało z nową, niespożytą siłą – jeszcze większe i piękniejsze. Dziś w Stambule nowoczesność przeplata się z historią; turecka tradycja z nowomodą, dostosowaną do potrzeb turystyki; orientalny charakter kulturowy z wielonarodowościowymi wpływami. Stambuł to kolorowe, tętniące życiem, roześmiane miasto, które każdy powinien choć raz zobaczyć na własne oczy.

Tanie loty do Istambułu
najniższe ceny biletów lotniczych